top of page
Düğün-dansı-ana-sayfa-kapak.webp

Düğün Dansı Kursu

Düğün Dansı veya diğer adıyla İlk Dans, gelin ve damadın yeni bir hayata birlikte adım attığı özel bir anıdır. Bu dans, çiftin birlikteliğini simgeler ve düğün töreninde sevdiklerine unutulmaz bir deneyim yaşatır. Düğün Dansı, sizinle birlikte olan herkes için duygusal bir anı oluşturur.

Düğün Dansı Nasıl Yapılır?

Düğün dansı, düğün töreninin en önemli anlarından biridir. Düğün dansı nasıl yapılır? sorusuna dair birkaç yol gösterici cevap verelim. İlk olarak, müzik seçimi ile başlamak önemlidir; seçtiğiniz şarkının ruhuna uygun ve becerilerinize uygun bir dans seçimi yapmalısınız. Bu noktada, bir profesyonelden destek almak hayat kurtarıcı olabilir, özellikle daha önce hiç dans etmemiş çiftler için profesyonel bir düğün dansı eğitmeni size yol gösterecektir.

Düğün dansı seçimi, çiftin zevkine, becerisine ve seçilen şarkının ruhuna göre değişir. Genellikle tercih edilen düğün dansı türleri şunlardır:

Modern Düğün Dansları:

  • Vals: Klasik ve romantik bir dans türüdür.

  • Tango: Tutkulu ve heyecanlı bir dans türüdür.

  • Salsa: Eğlenceli ve enerjik bir dans türüdür.

  • Bachata: Aşk ve tutkunun dans türüdür.

  • Rumba: Yavaş ve romantik bir dans türüdür.

Yerel Düğün Dansları:

  • Zeybek: Ege Bölgesi yöresel halk dansı türüdür.

  • Reyhani: Mardin ilinin yerel halk dansı türüdür.

Zeybek eğitimleri için Zeybek Kursu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Düğün Dansı İçin Kaç Ders Gerekir?

Düğün dansı kursu, çiftlerin yetenekleri,talepleri ve seçtikleri dans türüne göre farklılık gösterebilir. İstanbul Düğün Dansı kursumuzda , sizlerin seçimlerinizde kolaylık göstermesi için bir kaç eğitim paketi hazırladık;

1.Tek Ders Düğün Dansı Kursu

( Aynı gün 90 dakika eğitim süresi.)

Tek ders düğün dansı, fazla süresi kalmayan, aşırı kabarık ve uzun kuyruklu gelinliği olan,basit bir dans eğitimi almak isteyen çiftler için uygundur.

Bu eğitimi, 2 farklı yöntemden birini seçerek alabilirsiniz;

Basit koreografi: Seçilen müziğe uygun adımlar ile bakış,duruş,tutuş eğitimi veriler ve bu şekilde müzik kalıplarında hareket öğretilir. Dansa giriş ve final kısmına kadar nasıl hareket etmeniz gerektiği anlatılır figür sayısı 1-2 adetten oluşur. Koreografi eğitmen tarafından düzenlenir.

Doğaçlama Dans: Bu eğitimde dans adımları ve dans figürleri öğretilir, herhangibir sıralama ( koreografi ) yoktur. Amaç müzikte istediğiniz zaman istediğiniz sıra ile figürleri kullanarak dans etmektir.

2. İki Ders Düğün Dansı Kursu 

(2 Farklı günde dans eğitimi )

Bu eğitim paketi İstanbul Düğün Dansı'nın en çok tercih edilen ve önerilen eğitim paketidir. İki farklı günde 90 dakikalık 2 ders şeklinde yapılıyor. Seçiceğiniz şarkıya özel dans adımları ve figürler ile bir dans koreografisi hazırlıyoruz. Dans süresi 1.5 ile 3 dakika arasında oluyor ve ilk derste 1 dakikalık kısmına çalışıyoruz, ikinci ders itibari ile koreografi tamamlanmış oluyor. Ders sonlarında derste yaptığımız figürlerin ve dansın videosunu çekip çalışmanız için sizlerle paylaşıyoruz. Bu eğitimin sonunda size özel bir düğün dansı koreografisi çıkıyor.

Bu dans eğitimini almak için dans müziğini seçmeniz yeterli olacaktır, dans müziklerini seçmekte zorlanıyorsanız  düğün dansı müziklerini sayfamızı inceleyebirsiniz. Dans stilleri belirlenirken sizin taleplerinizi de göz önünde bulundurarak yetenekleriniz doğrultusunda müziğe uygun dansı belirliyoruz. Eğitimlerimiz hiç dans etmemiş ya da biraz dans edebilen herkese özel ilerlemektedir.

3. Karma Düğün Dansı Kursu 

(3 Farklı günde dans eğitimi )

Bu düğün dansı paketi zor dans koreorafi isteyenler, sürpriz sonlu iki dans isteyenler, iki derslik düğün dansına ek olarak prova ve ekstra düğün oyunları ( halay,misket,çiftetelli) isteyenler için uygundur. Düğün dansı alan çiftlerimiz son prova için genellikle 3. dersi de tercih ediyor. Provaları gelinlik giyerek de deneyebilirsiniz ayrıca tavsiye ediyoruz düğünde yaşayacağınız bir çok problemin de önüne geçmiş olursunuz. 

Halay, Çiftetelli gibi bazı yerel düğün dansları pek çok çiftin korkulu rüyası özellikle erkeklerin. Ek ders aldığınız bu eğitimde bu danslara da bir göz atıyoruz ve sizi rahatlatan faydalı tüyolar veriyoruz.

Düğün Dansı Eğitimine Ne Zaman Başlamalıyım?

Düğün dansı eğitimine başlamak için ideal zaman, düğün tarihinden 2-3 ay öncesidir. Bu süre, dansı öğrenmeniz, prova yapmanız ve kendinizi rahat hissetmeniz için yeterli olacaktır.

Ancak, bazı faktörler bu süreyi etkileyebilir:

Düğün Dansı Zorluğu: Seçtiğiniz dansın zorluk seviyesine göre eğitim süresi değişebilir. Zor bir dans seçtiyseniz, eğitime daha erken başlamanız önerilir.

Daha Önce Dans Deneyimi: Daha önce dans deneyiminiz varsa, eğitime daha kısa bir süre önce başlayabilirsiniz.

Kişisel Tercih: Bazı çiftler düğün stresini daha az yaşamak için eğitime daha erken başlamayı tercih eder.

Düğün Tarihi: Yoğun düğün sezonlarında (yaz ayları gibi) dans kursları daha yoğun olabilir. Bu nedenle, düğün tarihiniz bu dönemlere denk geliyorsa eğitime daha erken başlamanızda fayda var.

İstanbul Düğün Dansı Kursu

İstanbul Düğün Dansı

İstanbul Düğün Dansı.jpg

Her yıl, Düğün Dansı ve Düğün Zeybeği için birçok çift, kursumuza başvurarak, aldıkları hizmetten memnun kaldıklarını ve başkalarına da önerdiklerini belirtiyorlar. Müşterilerimize, kendimize ya da yakınlarımıza ders veriyormuş gibi bir hizmet sunma çabası içindeyiz. İşimize olan güvenimiz ve en iyisini sunma arzumuzla hareket ediyoruz. İlk deneyimi yaşamanız için, ders başına ödeme alarak, sizi denemeye teşvik ediyoruz.

Kursumuzda sunduğumuz tavsiyelere, derslerimizde verdiğimiz eğitime ve sunduğumuz önerilere dikkat ederseniz, sıfırdan başlayarak kaliteli bir sonuç elde edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızda, sizlere sunduğumuz örnekleri görebilirsiniz.

İstanbul Düğün Dansı

Düğün Dansı Video

bottom of page